Aktualności gastronomiczne

Jakie udogodnienia dla dzieci w restauracji?

dzieci w restauracji

Rodzice z małymi dziećmi często wybierają te restauracje, w których dostępne są najważniejsze udogodnienia, które pozwolą miło spędzić czas zarówno dorosłym, jak również dzieciom.

Wprowadzając udogodnienia dla dzieci w restauracji możesz zatem liczyć na to, że Twoja restauracja często będzie odwiedzana przez rodziny z dziećmi. Jest to szczególnie ważne dla lokali gastronomicznych, które chcą budować wizerunek przyjaznej i rodzinnej restauracji.

Ważne udogodnienia dla rodziców

Część udogodnień ma ułatwić życie rodzicom, którzy będą w stanie łatwiej zatroszczyć się o swoją pociechę. Absolutną podstawą jest przynajmniej kilka krzesełek do karmienia dzieci. W ten sposób, także najmłodsi goście będą mogli liczyć na komfortowe warunki do spożywania posiłku. Z powodów czysto pragmatycznych, o krzesełka warto się zatroszczyć, ponieważ pozwolą one zmniejszyć problem zabrudzeń.

Wśród udogodnień dla rodziców warto znaleźć miejsce również na plastikowe naczynia i sztućce oraz jednorazowe ślimaczki. To kolejne elementy wyposażenia korzystne dla obu stron – po pierwsze pomogą rodzicom wygodnie nakarmić dziecko, a po drugie zaoszczędzą obsłudze czasochłonnego sprzątania.

Kącik rozrywkowy dla najmłodszych gości

Rodzice w restauracji potrzebują odrobiny czasu dla siebie. Chcą poczuć się jak na pierwszych randkach, spędzając czas miło i komfortowo. Dzieci jak wiadomo uwielbiają poznawać otaczający je świat, a to oznacza, że wymagają stałej opieki, tak, aby nie dopuścić do nieszczęśliwego wypadku. Restauracje powinny zatem zadbać o kącik rozrywkowy, w którym dziecko będzie mogło poświęcić czas swoim zainteresowaniom.

Mogą to być klocki, kolorowanki oraz proste układanki. Warto wybrać zabawki dla najmłodszych, tak, aby był one bezpieczne dla dzieci w wieku 3-6 lat. Rodzice z pewnością docenią takie udogodnienie, ponieważ dzięki niemu będą mogli spędzić więcej czasu w komfortowych warunkach.

Specjalne menu dostosowane do gustu dzieci

Restauracja powinna również zadbać o menu dostosowane do potrzeb najmłodszych gości. Takie dania powinny być kolorowe i podane w niebanalny sposób, tak, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających niejadków. Menu dla dzieci powinno być również dostosowane porcją oraz ceną. W sieci bez trudu można znaleźć inspirujące przepisy, które bez trudu można wprowadzić do karty dań.

Warto wybrać od 3 do 5 pozycji, aby zapewnić dzieciom nieco szerszy wybór. Przy doborze potraw warto wybrać te, które nie wymagają od nas kupowania dodatkowych składników specjalnie z myślą o menu dla dzieci.

Jak dostosować łazienkę w restauracji pod kątem małych dzieci?

Nieco droższe może okazać się dostosowanie łazienki. Nie każda restauracja posiada na tyle dużą łazienką, w której można byłoby zastosować wanienkę dziecięcą, plastikowe miski do prania czy też nocniki. O takie standardy dbają raczej duże i luksusowe restauracje, a także hotele.

Niemniej jednak, warto zadbać o podstawowe udogodnienia, takie jak: dodatkowe ręczniki dla najmłodszych, jednorazowe nakładki higieniczne na deskę czy też miejsce do przewijania. Takie udogodnienia można wprowadzić stosunkowo niedrogim kosztem, natomiast większe zadowolenie mam jest dla restauracji bezcenne.

Oceń
[Głosów: 0 Ocena: 0]
Call Now Button