projekty technologiczne

Projekty technologiczne Kraków, Tarnów, Nowy Sącz

Partner Managero.pl na terenie woj. małopolskiego:

JG Gastro – projekty technologiczne
Infolinia: 57 607-31-77


Jeśli planujesz zamówić projekt technologiczny w Krakowie lub wykonać samemu projekt technologiczny lokalu gastronomicznego, musisz wiedzieć o najważniejszych kwestiach z nim związanych.

Otóż każdy projekt technologiczny lokalu powinien być zgodny z zasadami HACCP, zwłaszcza z Rozporządzeniem WE 852/2004 a także z polskimi przepisami sanitarnymi i BHP. Ponadto aby mieć pewność co do jakości wykonania, projekty technologiczne muszą być uzgadniane z rzeczoznawcą oraz zaopiniowane w Sanepidzie.

Warto, abyś specjalistę który wykona dla Ciebie projekt technologiczny lokalu w Krakowie lub innym mieście województwa małopolskiego zaprosił na oględziny. Projektant może oczywiście zrobić projekt zdalnie – posiłkując się projektem architektonicznym.

Specjaliści wykonujący projekty technologiczne są do Twojej dyspozycji na terenie miast: Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim, Chrzanów a także w mniejszych miejscowościach w województwie małopolskim.

Sprawy jakie musisz rozwiązać podczas wykonywania projektu technologicznego restauracji, kawiarni, pubu lub innego lokalu gastronomicznego:

 • umiejscowienie urządzeń gastronomicznych – a więc pamiętaj, najpierw projekt technologiczny a dopiero potem zakup wyposażenia do lokalu,
 • oferta kulinarna lokalu – to, co zamierzasz oferować ma ogromny wpływ na sporządzenie dokumentacji HACCP lub GMP/GHP w Krakowie a co za tym idzie na wykonanie projektu technologicznego,
 • zatrudnienie personelu – liczba osób na kuchni w przeliczeniu na 1m2 musi być zgodna z przepisami, a więc wpływa na wygląd projektu.

Kwestie techniczne brane pod uwagę przy sporządzaniu projektu technologicznego:

 • instalacja elektryczna,
 • wodno-kanalizacyjna,
 • wentylacja mechaniczna i klimatyzacja,
 • chłodnia i mroźnia,
 • gaz,
 • centralne ogrzewanie,
 • pomiary pomieszczeń.

Projekt technologiczny Kraków – CENA

Pamiętaj, że cena za projekt technologiczny jest uzależniona od rodzaju działalności i jej skomplikowania, metrów kwadratowych lokalu, a co za tym idzie od pracogodzin. Widełki wynoszą od niecałych 1500 złotych w małej gastronomii do nawet 5000 złotych w dużych restauracjach.

projekt technologiczny kraków

Projekt technologiczny w Krakowie zleć Managero.pl

Projekty technologiczne kuchni – FAQ

Projekt technologiczny - kto może wykonać?

Projekty technologiczne w miastach Kraków, Nowy Sącz i Tarnów wykonują fachowcy Managero. Nie mniej teoretycznie możesz taki projekt wykonać samodzielnie. Musisz jednak wiedzieć, że Sanepid może nie wyrazić zgody na odręczne rysunki i wymagać profesjonalnego projektu kuchni.

Co to jest projekt technologiczny?

Projekt technologiczny to dokument, który często jest potrzebny do otwarcia lokalu gastronomicznego. Projekty technologiczne przedstawiają układ funkcjonalny i ciągi technologiczne. Projekt pomaga w organizacji pracy na kuchni i sali. Po projektem podpisuje się rzeczoznawca ds. sanitarno-higienicznych.

Co zawiera projekt technologiczny?

Projekty technologiczne składają się z dwóch dokumentów: części opisowej i rysunku w skali 1:50 lub 1:100. Układ pomieszczeń musi być zaprojektowany zgodnie z przepisami technicznymi, sanitarno-higienicznymi i bezpieczeństwa żywności.

Czy projekt technologiczny można zrobić zdalnie?

Jeśli otwierasz lokal w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu lub innym mieście woj. małopolskiego, możesz zlecić wykonanie projektu technologicznego specjaliście z innej części Polski. W tym celu musisz przygotować rzut lokalu wraz z podanymi wymiarami i oznaczeniem gniazdek, wentylacji i innych mediów.

Projekty technologiczne Kraków – kontakt

Zadzwoń: 57 607-31-77 lub wypełnij poniższy formularz jeśli potrzebujesz wykonać projekt technologiczny w Krakowie lub w innym mieście woj. małopolskiego.

Wypełnij formularz lub zadzwoń: 57 607-31-77

  Imię i nazwisko

  Twoje miasto

  Opisz w czym potrzebujesz wsparcia

  Adres email

  Nr telefonu

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji pomocy w ramach powyższego zapytania, zgodnie z Polityką Prywatności. Wiem, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać.

  Chcę otrzymywać newsletter z artykułami pomocnymi dla branży gastronomicznej.

  [Głosów: 1   Average: 5/5]
  Call Now Button