Aktualności gastronomiczne Porady zakupowe

Jaki ekspres do kawy kupić do kwoty x złotych?

jaki eskpres do kawy kupić

Jednym z najważniejszych urządzeń na barze (zwłaszcza w restauracji) jest ekspres. Jaki ekspres do kawy kupić, aby nie przepłacić i zadowolić gości?

W artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie jaki ekspres do kawy kupić i będziesz mógł sprawdzić, który odpowiada Twoim wymaganiom. Wpis został podzielony na 4 części – według kategorii cenowych.

W każdej kategorii znajdziesz propozycje ekspresów do kawy wraz z wyróżnionymi cechami:

 • rodzajem ekspresu,
 • mocą grzałki,
 • pojemnością bojlera.

Jaki rodzaj ekspresu wybrać?

Jakim urządzeniem przyrządzać kawę w restauracji lub kawiarni? Na pewno innym, niż w barze! I na pewno innym, niż w niszowej knajpce dla hipsterów.

Jeśli kawa ma być w roli głównej, to potrzebujesz najlepszego ekspresu. W grę wchodzi wyłącznie ekspres ciśnieniowy kolbowy, minimum dwugrupowy.

W niszowych knajpkach oprócz ekspresu ciśnieniowego kolbowego zaopatrz się w alternatywne zaparzacze. Ewentualnie połącz ekspres przelewowy z kawiarką.

W miejscach nastawionych na niewybrednych kawoszy, którzy zadowolą się “Tchibo i Jacobs” wystarczy zakupić ekspres automatyczny.

Jaką wybrać moc grzałki?

Im większa jest moc grzałki, tym ekspres szybciej podgrzeje wodę – jeśli porównujesz dwa ekspresy o podobnej pojemności bojlera. Ma to znaczenie przede wszystkim w restauracjach i kawiarniach, gdzie kawa leje się “strumieniami”.

Jaką wybrać pojemność bojlera?

Im większy bojler, tym ekspres do kawy jest bardziej wydajny. Jeśli za jednym zamachem musisz wykonać dużo kaw, to zdecydowanie lepszy będzie ekspres z większym bojlerem.

Jaki ekspres do kawy kupić do 1000 złotych

Do 1000 złotych możesz kupić praktycznie wyłącznie ekspresy automatyczne słabszej klasy oraz kawiarki. Jeśli myślisz o małym lokalu dla hipsterów lub barze “spelunce” – powinno wystarczyć.

Poniżej znajduje się tabelka z poszczególnymi ekspresami i cechami. Aby ułatwić ich znalezienie i sprawdzenie aktualnych cen, dodane zostały linki. Sprawdź specyfikację techniczną i opinię o produktach.

Ekspres Rodzaj ekspresu
Moc grzałki
Pojemność bojlera
Philips HD8821 automatyczny 1,85kW 1,8l
Bartscher Aurora
przelewowy 2kW 2l
Kawiarka GAT kawiarka elektryczna 490W 4/6 espresso

Jaki ekspres do kawy kupić do 4000 złotych

Do kwoty 4000 złotych kupisz pierwszy ekspres ciśnieniowy kolbow – prosty i jednogrupowy. W tej kategorii cenowej znajdziesz również ekspresy automatyczne, ciut bardziej wydajne.

Poniżej znajduje się tabelka z poszczególnymi ekspresami i cechami. Aby ułatwić ich znalezienie i sprawdzenie aktualnych cen, dodane zostały linki. Sprawdź specyfikację techniczną i opinię o produktach.

Ekspres Rodzaj ekspresu
Moc grzałki
Pojemność bojlera
La Pavoni Domus Bar ciśnieniowy 1,2kW 2,7l
Gaggia New Baby
ciśnieniowy 1,3kW 1,6l
Jura Impressa C65 automatyczny 1,45kW 1,9l
Miele CM 6110 automatyczny 1,5kW 1,8l
Brawilor Bonamat Mondo Twin
przelewowy 3,5kW 28l/h

Jaki ekspres do kawy kupić do 10000 złotych

Do 10000 złotych kupisz dobrej klasy ekspres gastronomiczny. W tej kategorii cenowej ekspresy są już typowo nastawione pod działalność wydajną i ciągłą pracę.

Poniżej znajduje się tabelka z poszczególnymi ekspresami i ich cechami. Aby ułatwić ich znalezienie i sprawdzenie aktualnych cen, dodane zostały linki. Sprawdź specyfikację techniczną i opinię o produktach.

Ekspres Rodzaj ekspresu
Moc grzałki
Pojemność bojlera
Bartscher Coffeeline G1 ciśnieniowy 2,85kW 6l
Faema Enova S1
ciśnieniowy 3,6kW 5l
Jura Impressa J9.5 automatyczny 1,45kW 2,1l
Saeco HD9712/01 automatyczny 1,5kW 1,6l

Jaki ekspres do kawy kupić powyżej 10000 złotych

Powyżej 10000 złotych kupisz najwyższej klasy ekspresy ciśnieniowe oraz ogromne ekspresy przelewowe. Oczywiście im droższy, tym będzie bardziej wytrzymały i z większą liczbą funkcji.

Poniżej znajduje się tabelka z poszczególnymi ekspresami i cechami. Aby ułatwić ich znalezienie i sprawdzenie aktualnych cen, dodane zostały linki. Sprawdź specyfikację techniczną i opinię o produktach.

Ekspres Rodzaj ekspresu
Moc grzałki
Pojemność bojlera
Conti X-One TCI ciśnieniowy 3,5kW 13l
Fiamma Pacific
ciśnieniowy 3,8kW 12l
La Cimbali M1 automatyczny 3,6kW 2,5l
Bravilor Bonamat B40 przelewowy 15,1kW 80l

Skąd wziąć pieniądze na zakup ekspresu?

Jeśli szukasz finansowania zakupu ekspresu do lokalu, to możesz skorzystać z trzech możliwości:

 1. Dotacja z UE lub UP
  Obecnie dotacje można pozyskać z Urzędu Pracy lub z Unii Europejskiej (w konkursach).
 2. Kredyt gotówkowy
  Jako alternatywę możesz rozważyć kredyt dla firm działających minimum rok z NEST Banku. Kwota jest spora, bo aż do 550.000 zł. Wypełnij wniosek online (podajesz tylko imię i nazwisko, kod pocztowy i nr telefonu) i zaczekaj na telefon od konsultanta. Wypytaj go o wszystko, to nic nie kosztuje.
 3. Leasing
  Oprócz dotacji z UE i kredytu gotówkowego, do zakupu wyposażenia gastronomii możesz wykorzystać leasing. Aby dowiedzieć się więcej na temat tej możliwości wypełnij wniosek online i wypytaj o wszystko doradcę.

Zamów profesjonalny ekspres gastronomiczny

Jeśli nie możesz się zdecydować jaki ekspres kupić i chciałbyś skorzystać z profesjonalnej pomocy, to skontaktuj się z nami:

Infolinia: 57 607 31 77

W ciągu 48h skontaktuje się z Tobą specjalista, który przedstawi ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i możliwości. Dużo więcej informacji o idealnym ekspresie do kawiarni przeczytasz też na blogu.

Wypełnij formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Jaki lokal otwierasz/prowadzisz

  Budżet na wyposażenie

  Miasto gdzie znajduje się lokal

  E-mail

  Nr telefonu

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji pomocy w ramach powyższego zapytania, zgodnie z Polityką Prywatności. Wiem, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać.

  Chcę otrzymywać newsletter z artykułami pomocnymi dla branży gastronomicznej

  Oceń
  [Głosów: 1 Ocena: 5]
  Call Now Button