Aktualności gastronomiczne Porady zakupowe

Jak urządzić restaurację – tanio lub wykwintnie

jak urządzić restaurację

Koszty urządzenia restauracji zależą głównie od gustu właściciela. W poniższym przykładzie przedstawiamy dwa warianty: tańszy i droższy.

Urządzenie sali konsumpcyjnej w restauracji

Koszt wyposażenia sali konsumpcyjnej w restauracji zależy od jej wielkości i stylu. Większa sala to większe koszty. Styl “na Ludwika XIV” będzie droższy od stylu ‘”na hipstera”.

Wydatek na wyposażenie sali konsumpcyjnej dla gości będzie oscylował wokół kwot 5-cyfrowych. Jakich dokładnie – to już zależy od widzi-mi-się właściciela.

W wyliczeniach pomijamy koszty przystosowania sali wraz z zakupem urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych.

Poniżej znajduje się tabelka z poszczególnymi wydatkami i kwotą zakupu. Aby ułatwić ich znalezienie i sprawdzenie aktualnych cen, dodane zostały linki do Ceneo. Sprawdź specyfikację techniczną i opinię o produktach. Podane cenny są orientacyjne.

Zakupiony produkt Styl “na hipstera”
Styl “na Wersal”
Zobacz na Ceneo
Oświetlenie 1000zł 4000zł Zobacz produkt
Witryna chłodnicza
1000zł 3000zł Zobacz produkt
Stoły
6000zł 30000zł Zobacz produkt
Krzesła 4000zł 20000zł Zobacz produkt
Elementy wystroju
500zł 5000zł
Menu
200zł 1500zł Zobacz produkt
Tablica kredowa (do menu)
400zł Zobacz produkt
Projektor z ekranem
3000zł 5000zł Zobacz produkt
Wykładzina 800zł 4000zł Zobacz produkt
Telewizor 1500zł 5000zł Zobacz produkt
Stojak na parasole i wieszaki 300zł 1500zł Zobacz produkt
Sprzęt grający
3000zł 7000zł Zobacz produkt
Lustra
5000zł Zobacz produkt
Ubiór dla kelnera
200zł 2000zł
Gry planszowe
2000zł Zobacz produkt
RAZEM 23900zł 93000zł

Jak tanio urządzić lokal gastronomiczny

Aby zaoszczędzić na urządzaniu sali konsumpcyjnej należy pomyśleć o jej klimacie. Przykładowo urządzając lokal w latach 60. i 70, można większość mebli – stołów, krzeseł, foteli – zakupić w komisach i poddać renowacji. Dobrym pomysłem na obniżenie kosztów wyposażenia sali jest podpisanie umowy z producentem piwa, napojów lub kawy, którzy są w stanie dostarczyć stoły i krzesła. Innym pomysłem, bardzo często wykorzystywanym w niszowych knajpkach, jest zrobienie mebli z drewnianych palet. Lub wykorzystanie do tego celu innych rzeczy – beczek po piwie, kontenerów po butelkach itp.

Uwaga! Ważna uwaga na temat sprzętu audio-video! Przy doborze sprzętu grającego warto poradzić się specjalisty lub po prostu kupić wszystko (głośniki, dvd, amplituner i okablowanie) od jednego sprzedawcy. Jeśli nie zna się na sprawach technicznych w elektronice, to nie warto składać sprzętu tylko kupić komplet. I najlepiej z montażem!

Pamiętaj, że zawsze warto poradzić się kogoś po ASP lub znajomego architekta. Ewentualnie zakupić usługę aranżacji wnętrza. Każdy ma swój gust i pomysł na wygląd restauracji, ale gwarantujemy że architekci o tym wiedzą i tak dopasują wygląd, aby podobał się zamawiającemu.

Skąd wziąć pieniądze na urządzenie restauracji?

Jeśli szukasz finansowania zakupu sprzętu do lokalu, to możesz skorzystać z trzech możliwości:

 1. Dotacja z UE lub UP
  Obecnie dotacje można pozyskać z Urzędu Pracy lub z Unii Europejskiej (w konkursach).
 2. Kredyt gotówkowy
  Jako alternatywę możesz rozważyć kredyt dla firm działających minimum rok z NEST Banku. Kwota jest spora, bo aż do 550.000 zł. Wypełnij wniosek online (podajesz tylko imię i nazwisko, kod pocztowy i nr telefonu) i zaczekaj na telefon od konsultanta. Wypytaj go o wszystko, to nic nie kosztuje.
 3. Leasing
  Oprócz dotacji z UE i kredytu gotówkowego, do zakupu wyposażenia gastronomii możesz wykorzystać leasing. Aby dowiedzieć się więcej na temat tej możliwości wypełnij wniosek online i wypytaj o wszystko doradcę.

Zamów sprzęty do restauracji

Jeśli szukasz profesjonalnej pomocy przy urządzaniu restauracji, to skontaktuj się z nami:

Infolinia: 57 607 31 77

W ciągu 48h skontaktuje się z Tobą specjalista, który przedstawi ofertę na zaprojektowanie wnętrza, dopasowaną do Twoich potrzeb i możliwości.

Wypełnij formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Jaki lokal otwierasz/prowadzisz

  Budżet na wyposażenie

  Miasto gdzie znajduje się lokal

  E-mail

  Nr telefonu

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji pomocy w ramach powyższego zapytania, zgodnie z Polityką Prywatności. Wiem, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać.

  Chcę otrzymywać newsletter z artykułami pomocnymi dla branży gastronomicznej

  Oceń
  [Głosów: 1 Ocena: 5]
  Call Now Button