Pomoc prawna w gastronomii

Pomoc prawna w gastronomii

Jeśli szukasz prawnika specjalizującego się w gastronomii i hotelarstwie, to trafiłeś idealnie. Pomoc prawna w gastronomii jest usługą skierowaną do obecnych i przyszłych właścicieli lokali gastronomicznych.

Usługi prawne w zakresie prawa w branży HoReCa świadczy: radca prawny Piotr Jankowski

Dla klientów Managero rabat 5% na usługi prawnicze.

Prawo a działalność gastronomiczna

Podczas otwierania restauracji lub innego lokalu występuje sporo spraw natury prawnej, które musisz przypilnować aby zabezpieczyć się na przyszłość.

Także podczas prowadzenia lokalu mogą wyniknąć nieprzewidziane problemy. Wówczas potrzebna jest fachowa pomoc prawnika, który zna się na rzeczy. Aby dobrze zdiagnozować problem i znaleźć optymalne rozwiązanie, dobry prawnik oprócz znajomości procedur prawnych powinien być również wtajemniczony w tajniki branży gastronomicznej.

Z naszą pomocą przebrniesz ciężkie tematy i zajmiesz się tym, czym powinieneś – prowadzeniem biznesu.

Nasz Partner zapewni Ci kompleksową pomoc prawną w gastronomii podczas otwierania i prowadzenia lokalu:

 1. Zakładanie firmy – począwszy od wyboru odpowiedniej formy prawnej działalności aż po jej rejestrację, przekształcenie w spółkę jak i znalezienie dofinansowania działalności.
 2. Podpisanie umowy najmu/sprzedaży – poczynając od audytu prawnego nieruchomości, sprawdzenia umowy pod kątem prawnym aż po reprezentowanie w negocjacjach z właścicielem.
 3. Remont lokalu – od uzyskania decyzji pozwolenia na budowę, przez audyt umów na roboty budowlane po dochodzenie roszczeń za nienależyte wykonanie umowy.
 4. Zatrudnianie pracowników – począwszy od przygotowywania umów i regulaminów pracy aż po reprezentowanie przed Sądem, Państwową Inspekcją Pracy i ZUS-em.
 5. Koncesje i licencje – odwołania do SKO i skargi do WSA w przypadku cofnięcia lub odmowy wydania zezwolenia na alkohol.
 6. Podatki
 7. Kontrole w lokalu – reprezentowanie w razie sporu z Inspekcją Handlową, Sanepidem i Inspekcją Weterynaryjną.
 8. Inne – pomoc w przypadku wątpliwości prawnych wynikłych z franczyzy, sprzedaży internetowej i prawa autorskiego.

Możliwe formy uzyskania odpłatnej pomocy:

 • konsultacje poprzez Skype,
 • odpowiedź na pytania wysłane e-mailem,
 • spotkanie osobiste,
 • reprezentowanie przed Sądem.

Cennik porad prawnych

Ceny porad prawnych zależą od wielu czynników. Nie mniej pierwszy kontakt, czyli zapytanie nic nie kosztuje. Opisz najbardziej szczegółowo jak potrafisz w czym potrzebujesz pomocy, a otrzymasz konkretną wycenę rozwiązania sprawy. Porada prawna to koszt od 250 zł.

Wypełnij poniższy formularz jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem pomocy od radcy prawnego Piotra Jankowskiego, specjalizującego się w prawie w gastronomii.

  Imię i nazwisko

  Twoje miasto

  Opisz swój problem i sprecyzuj oczekiwania

  Adres email

  Nr telefonu

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji pomocy w ramach powyższego zapytania, zgodnie z Polityką Prywatności. Wiem, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać.

  Chcę otrzymywać newsletter z artykułami pomocnymi dla branży gastronomicznej

  Oceń
  [Głosów: 3 Ocena: 3.7]
  Call Now Button