Aktualności gastronomiczne

Dlaczego warto wdrożyć system zamówień online?

Dlaczego warto wdrożyć system zamówień online

Dlaczego warto wdrożyć system zamówień online w swojej restauracji? Zamawianie online to system, z którego mogą skorzystać nie tylko restauracje, które chcą uruchomić dowóz do klienta, ale również te, które chcą zaoferować klientom nowoczesną funkcję Pickup. Jedno jest pewne, w dobie XXI wieku coraz częściej zdarza nam się zamawiać jedzenie przez Internet. Część osób żywi się wyłącznie w ten sposób, rezygnując z gotowania. Dlatego też, każda restauracja powinna zastanowić się nad wdrożeniem systemu zamówień online.

W jaki sposób można świadczyć usługę jedzenia na dowóz?

Zacznijmy od tego, że restauracje nie muszą już zatrudniać swoich kierowców oraz otwierać skomplikowanego systemu zamówień online na własną rękę. Równie dobrze można skorzystać z gotowych rozwiązań oferowanych nam przez aplikacje internetowe.

W ramach takiej usługi, jedzenie może być dowożone przez osobę całkowicie niezwiązaną z naszą restauracją. Plusem są niższe koszty, natomiast minusem brak wpływu na standardy dostawy. Restauracje dysponujące większym budżetem wciąż mogą bazować na tradycyjnym systemie zamówień online przez stronę internetową lub social media oraz dostawach realizowanych przez zatrudnionego kierowcę.

Popularne aplikacje dla restauracji oferujących dowóz

Coraz większa liczba klientów korzysta z nowoczesnych aplikacji, które umożliwią zamówienie jedzenie z tysięcy restauracji w całej Polsce. Duża różnorodność, przejrzyste menu, możliwość śledzenia statusu zamówienia – to tylko niektóre atuty, na które zwracają uwagę klienci.

Do grona popularnych aplikacji internetowych możemy zaliczyć: Pyszne, Glovo, Wolt czy też Uber Eats. Plusem dołączenia do takiego programu jest to, że restauracja otrzymuje gotowy system do przyjmowania zamówień online i nie musi wydawać niemałych pieniędzy na wdrożenie autorskiego systemu na stronie internetowej. Minusem są natomiast niewielkie prowizje od każdego zamówienia z aplikacji.

Na czym polega usługa Pickup?

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się także zamawianie online z opcją odbioru na miejscu. Jest to właśnie Pickup. Wychodząc z pracy możemy zamówić obiad, który odbierzemy po drodze do domu z okolicznej restauracji.

Co ważne, to właśnie na zasadzie zamówień Pickup działają takie aplikacje jak Uber Eats czy Glovo. Zamówienie jest przekazywane do restauracji, która może zająć się przygotowywaniem posiłku, podczas gdy system dobierze jednego z kierowców znajdujących się najbliżej. Kierowcy przybędą na miejsce, aby odebrać posiłek, a następnie dostarczyć go do klienta.

Jakie zalety posiada system zamówień online?

Wdrażając system zamówień online restauracja otwiera się na setki, a nawet tysiące nowych klientów. Jest to szczególnie ważne w dobie pandemii, gdy bardzo dużo osób jest zamkniętych w domach z powodu kwarantanny lub po prostu nie chcą chodzić do restauracji z obawy przed wirusem. To właśnie system zamówień online pozwolił wielu restauracjom przetrwać najtrudniejszy moment pandemii.

Usługi gastronomiczne stale się zmieniają i idą z duchem czasu – coraz więcej osób zamiast dzwonić do konkretnej restauracji wybiera jedną z aplikacji, w których można wybrać knajpę dostosowaną do swoich potrzeb. Dołączając do grona restauracji dostępnych w takich aplikacjach możesz skutecznie zwiększyć zyski.

Oceń
[Głosów: 1 Ocena: 5]
Call Now Button