Szkolenia gastronomiczne

Kurs baristy

kurs baristy

Kurs baristy jest organizowany w każdym województwie. Dowiedz się kiedy i przez kogo w stolicy Twojego województwa jest organizowany kurs baristy, ile kosztuje i czego się na nim nauczysz.

Wybierz miasto w którym chciałbyś odbyć kurs, zarezerwuj termin i wypełnił formularz zapisów na dole strony. Za pomocą formularza możesz również zadać pytanie.

Opis kursu baristy

Na kursie baristycznym większość czasu poświęca się na zaznajomienie ze sprzętem i umiejętności praktyczne. Z wiedzy teoretycznej poznasz gatunki kaw, ich historię i tradycję parzenia. Kursy baristy są pouczające i dają radość z uzyskanych wyników.

Kurs baristy prowadzą bariści z dużym doświadczeniem, zwycięzcy konkursów i mistrzowie baristów. Wiedza i umiejętności wyniesione z kursu baristy przydadzą Ci się w pracy w kawiarni a także podczas prywatnych doświadczeń z parzeniem kawy.

Stopnie zaawansowania na kursie baristy

Każdy kurs baristy składa się ze stopni zaawansowania. Za wiedzę dla początkujących zapłacisz najmniej, za wiedzę dla profesjonalistów – najwięcej. To, jaki stopień wybrać zależy od Twoich predyspozycji i celów.

Kurs baristy I stopnia

Kurs I stopnia skierowany jest do osób, które nie miały do czynienia ze sztuką parzenia kawy i nie znają się na kawie. Na kursie baristy I stopnia poznasz tajniki parzenia kawy i tajemnicę dobrego smaku. W części praktycznej nabędziesz umiejętności obsługi ekspresu ciśnieniowego i młynka żarnowego. Ponadto poznasz zagadnienia prawidłowego parzenia kawy, spieniania mleka i przyrządzania espresso oraz cappuccino. Po ukończonym kursie będziesz potrafił zrobić dobrą kawę nawet na domowym ekspresie kolbowym.

Kurs baristy II stopnia

Kurs baristy II stopnia jest już skierowany do osób, które pracują lub chcą pracować jako barista. Kurs kładzie nacisk na codzienne realia pracy w zawodzie baristy. W części teoretycznej poznasz drogę kawy od plantacji do filiżanki, zasady pracy z ekspresem ciśnieniowym, młynkiem żarnowym oraz nauczysz się przyrządzać perfekcyjne espresso. Ponadto nauczysz się przyrządzać różnego rodzaju napoje kawowe oraz poznasz tajniki latte art.

Pod okiem profesjonalisty będziesz trenował regulację, odpowiednie dozowanie i ubijanie kawy, zaparzenie idealnego włoskiego espresso, prawidłowe spienianie mleka, przyrządzanie napojów kawowych na bazie espresso oraz poznasz podstawowe techniki latte art.

Kurs baristy III stopnia

Kurs III stopnia kładzie przeważnie nacisk na umiejętności wizualne i doskonalenie sztuki parzenia kawy. Poznasz rozszerzone możliwości latte art a także nauczysz się robić drinki alkoholowe na bazie espresso. Po ukończonym kursie będzie będziesz w pełni przygotowany do podjęcia pracy profesjonalnego baristy.

Każdy stopień kursu baristy jest zakończony egzaminem, który sprawdzi Twoją wiedzę i umiejętności. Jeśli zdasz egzamin, otrzymasz specjalny certyfikat ukończenia kursu baristy.

Czego nauczysz się na kursie baristy

  • jak organizować pracę na barze,
  • jak posługiwać się ekspresem ciśnieniowym,
  • jak dobrać odpowiednie szkło do kawy,
  • jak łączyć kawę z alkoholem,
  • jak zaparzyć idealne espresso,
  • jak zmielić ziarno aby uzyskać aromatyczną kawę,
  • jak malować mlekiem na kawie (tzw. latte art).

KURSY BARISTYCZNE SĄ OBECNIE ZAWIESZONE

Oceń
[Głosów: 1 Ocena: 5]
Call Now Button