Przejęcie restuaracji

 • This topic has 2 replies, 3 voices, and was last updated No Replies by Marcel.
Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • #8268
  Magdalena
  Użytkownik

   Witam,

   mam możliwość przejęcia działającej już restauracji. Chcę dokonać pewnych istotnych zmian (nazwa, menu, styl). W tym celu zapewne muszę założyć działalność gospodarczą (sp z o o) ale moje pytanie jest o zezwolenia. Które z zezwoleń będą ciągle aktualne w nowej restauracji, a o które będę musiała się starać?
   PIP
   Sanepid?
   Dodatkowo – o jakie dokumenty powinnam poprosić obecnego (jeszcze) właściciela? Na pewno chciałabym zobaczyć food costy, księgę rozchodów i przychodów, inwentaryzację, płace obecnych pracowników. Ale co jeszcze?

   Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc!
   Pozdrawiam,
   M

   #8811
   Luk
   Klucznik

    Warto poprosić lub odkupić księgę HACCP. Będzie wtedy łatwiej ją przystosować do nowego lokalu. Odbiór sanepidu, koncesja na alkohol. Natomiast PIP nie jest konieczny przy otwarciu lokalu.

    I pamiętaj - nigdy się nie poddawaj.
    #10195
    Marcel
    Użytkownik

     To co wymieniliście jest jak najbardziej poprawne, z takich rzeczy stricte związanych z gastronomią dodałbym do tej listy jedynie aktualne rachunki by mieć ogólny pogląd na całe koszty, a nie tylko food coast czy pracowników. Jednak nie należy zapominać o takich kwestiach jak ochrona danych osobowych czy to pracowników czy gości restauracji, wchodzące wkrótce rodo to śliski temat, ja bym go oddał fachowcom. Ponadto w 2018 roku warto postarać się o dofinansowanie unijne czy wsparcie inwestycyjne, ostatnio czytałem fajny artykuł na ten temat napisany przyjaznym językiem: http://www.radca-prawny-czapczynski.pl/wsparcie-inwestycyjne-2018-roku/
     Trzymam kciuki za lokal no i jak już będziesz szczęśliwym właścicielem to pochwal się gdzie on się znajduje 😀

    Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
    • You must be logged in to reply to this topic.
    Call Now Button