projekty technologiczne

Projekty technologiczne Poznań, Kalisz, Leszno, Konin

Partner Managero.pl na terenie woj. wielkopolskiego:

ULTON – projekty technologiczne
Infolinia: 57 607-31-77


Jeśli planujesz zamówić projekt technologiczny w Poznaniu lub wykonać samemu projekt technologiczny lokalu gastronomicznego, musisz wiedzieć o najważniejszych kwestiach z nim związanych.

Otóż każdy projekt technologiczny lokalu powinien być zgodny z zasadami HACCP, zwłaszcza z Rozporządzeniem WE 852/2004 a także z polskimi przepisami sanitarnymi i BHP. Ponadto aby mieć pewność co do jakości wykonania, projekty technologiczne muszą być uzgadniane z rzeczoznawcą oraz zaopiniowane w Sanepidzie.

Warto, abyś specjalistę który wykona dla Ciebie projekt technologiczny lokalu w Poznaniu, Kaliszu lub innym mieście województwa wielkopolskiego zaprosił na oględziny. Projektant może oczywiście zrobić projekt zdalnie – posiłkując się projektem architektonicznym.

Specjaliści wykonujący projekty technologiczne są do Twojej dyspozycji na terenie miast: Poznań, Kalisz, Konin, Piła, Leszno, Ostrów Wielkopolski, Gniezno a także w mniejszych miejscowościach województwa wielkopolskiego.

Sprawy jakie musisz rozwiązać podczas wykonywania projektu technologicznego restauracji, kawiarni, pubu lub innego lokalu gastronomicznego:

 • umiejscowienie urządzeń gastronomicznych – a więc pamiętaj, najpierw projekt technologiczny a dopiero potem zakup wyposażenia do lokalu,
 • oferta kulinarna lokalu – to, co zamierzasz oferować ma ogromny wpływ na sporządzenie dokumentacji HACCP lub GMP/GHP w Poznaniu a co za tym idzie na wykonanie projektu technologicznego,
 • zatrudnienie personelu – liczba osób na kuchni w przeliczeniu na 1m2 musi być zgodna z przepisami, a więc wpływa na wygląd projektu.

Kwestie techniczne brane pod uwagę przy sporządzaniu projektu technologicznego:

 • instalacja elektryczna,
 • wodno-kanalizacyjna,
 • wentylacja mechaniczna i klimatyzacja,
 • chłodnia i mroźnia,
 • gaz,
 • centralne ogrzewanie,
 • pomiary pomieszczeń.

Projekt technologiczny Poznań – CENA

Pamiętaj, że cennik projektów technologicznych jest uzależniony od rodzaju działalności i jej skomplikowania, metrów kwadratowych lokalu jak a co za tym idzie od pracogodzin. Widełki wynoszą od niecałych 1500 złotych w małej gastronomii do nawet 5000 złotych w dużych restauracjach.

projekt technologiczny poznań

 Projekt technologiczny w Poznaniu zleć Managero.pl

Projekty technologiczne restauracji – FAQ

Kto może zrobić projekt technologiczny?

Projekty technologiczne w miastach Poznań, Konin, Kalisz i Piła wykonują fachowcy Managero. Możesz również wykonać projekt kuchni samodzielnie, lecz nie zawsze Sanepid się zgodzi. Sanepid może nie wyrazić zgody na własne rysunki i zażądać fachowego projektu wraz z podpisem rzeczoznawcy.

Projekty technologiczne - co to jest?

Projekt technologiczny jest dokumentem, który bardzo często jest nieodzowny do otworzenia lokalu gastronomicznego. Projekty technologiczne przedstawiają układ funkcjonalny i ciągi technologiczne. Projekt pomaga w organizacji pracy na kuchni i sali. Po projektem podpisuje się rzeczoznawca ds. sanitarno-higienicznych.

Co zawiera projekt technologiczny?

Projekty technologiczne składają się z dwóch części. Pierwsza część to opis technologii, druga - rysunek. Układ pomieszczeń musi być zaprojektowany zgodnie z przepisami technicznymi, sanitarno-higienicznymi i bezpieczeństwa żywności.

Czy projekt technologiczny można zlecić zdalnie?

Jeśli otwierasz lokal gastronomiczny w Poznaniu, Kaliszu, Koninie, Lesznie lub innym mieście woj. wielkopolskiego, możesz zlecić wykonanie projektu technologicznego specjaliście z innej części kraju. W tym celu musisz przesłać projektantowi rzut lokalu (np. zdjęcie) wraz z podanymi wymiarami i oznaczeniem gniazdek, wentylacji i innych mediów.

Projekty technologiczne Poznań – kontakt

Zadzwoń: 57 607-31-77 lub wypełnij poniższy formularz jeśli potrzebujesz wykonać projekt technologiczny w Poznaniu lub w innym mieście woj. wielkopolskiego.

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Twoje miasto

  Opisz w czym potrzebujesz wsparcia

  Adres email

  Nr telefonu

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji pomocy w ramach powyższego zapytania, zgodnie z Polityką Prywatności. Wiem, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać.

  Chcę otrzymywać newsletter z artykułami pomocnymi dla branży gastronomicznej

  Oceń
  [Głosów: 1 Ocena: 5]
  Call Now Button