Aktualności gastronomiczne

Restauracje tylko dla zaszczepionych? Branża gastronomiczna przeciwna

restauracje dla zaszczepionych

Restauracje tylko dla zaszczepionych, jak we Włoszech i Francji? Przedstawiciele branży gastronomicznej wypowiadają się jednoznacznie o takich planach rządu.

Wiele krajów w Europie ogranicza dostęp do gastronomii i rozrywki dla swoich obywateli. Do restauracji czy kina będą mogli wejść tylko ci, którzy przedstawią zaświadczenie o szczepieniu. W Polsce nie ma takich zakazów, ale za sprawą Jarosława Kaczyńskiego w ostatni weekend mogliśmy usłyszeć o takich planach.

Dziennikarze Business Insider Polska postanowili zapytać przedstawicieli branży gastronomicznej o zdanie na temat możliwych restrykcji dla osób niezaszczepionych. Odpowiedź nie pozostawia złudzeń:

Branża odbiera to jednoznacznie i dość ostro – jako segregację. Nasza gastronomia nie może się równać z tymi we Włoszech, Anglii czy Francji. Tam lokale gastronomiczne otrzymały godziwą pomoc. Polskie firmy jej nie dostały, więc teraz muszą odrabiać straty.Sławomir Grzyb, sekretarz generalny zarządu Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej

W mediach społecznościowych dało się już zobaczyć oświadczenia restauratorów, że nawet w przypadku wprowadzenia przez państwo takich restrykcji, będą nadal obsługiwać osoby niezaszczepione.

źródło: businessinsider.com.pl

Oceń
[Głosów: 0 Ocena: 0]
Call Now Button