Aktualności gastronomiczne

Jak poprawić stronę restauracji na Facebooku?

restauracja na facebooku

Strona lokalu gastronomicznego na Facebooku daje nieskończone możliwości reklamowania swoich usług. Jeżeli chcesz zwiększyć widoczność swojej firmy i wypromować swój lokal, sprawdź czy wiesz w jaki łatwo zoptymalizować swoją stronę na Facebooku.

Zacznijmy od tego, że jeżeli Twój lokal nie dorobił się jeszcze strony na Facebooku, to najwyższy czas to zmienić. Gastronomia to w 99% przypadków biznes skierowany do klienta indywidualnego. Musisz być tam, gdzie są Twoi potencjalni goście!

Jeśli posiadasz już stronę restauracji na FB, to przeczytaj instrukcje w jaki sposób możesz ją zoptymalizować:

1. TREŚĆ
Jedną z najważniejszych zasad jest ciągłe aktualizowanie strony. Najlepiej robić to codziennie. Niech treść jest krótka i na temat. Jeżeli strona twojej restauracji posiada bloga, połącz ją z facebookiem. Daje to większe szanse na dotarcie do potencjalnego klienta. Blogowanie na facebooku jest świetnym pomysłem by zwiększyć ruch na swojej stronie.

2.ZDJĘCIA
Pierwsza rzecz na którą użytkownik zwróci uwagę są zdjęcia. Upewnij się, że zdjęcia są dobrej jakości. Zdjęcia powinny nie tylko odzwierciedlać Twoją restaurację, ale i przekazać jej emocje. Pamiętaj, aby zdjęcia były zgodne z tematyką Twojej restauracji. Dobrym pomysłem jest umieszczanie zdjęć załogi, np. podczas wykonywania pracy. Ukazywanie całego procesu tworzenia potrawy może odnieść większy rozgłos, niż tylko pokazanie efektu końcowego.

3. REKLAMA
Facebook jest świetną drogą do tego, aby ludzie zaczęli rozpoznawać Twoją firmę. Tworzenie reklam na Facebooku jest proste i intuicyjne. Jeżeli chciałbyś trafić do ludzi, którzy lubią dany zespół piłkarski (bo na przykład w tę sobotę puszczasz mecz piłkarski), to stosując reklamę stacjonarną miałbyś ciężki orzech do zgryzienia aby dotrzeć tylko do fanów drużyny – w dodatku w odpowiednim wieku. Tymczasem na Facebooku możesz tak dostosować reklamę, aby pokazała się ona osobom o określonej płci, wieku, zawodzie, stanie cywilnym… które na dodatek mają polubione wybrane strony. Możliwości są nieskończone!

Jeśli potrzebujesz pomocy przy promocji Twojego lokalu, wypełnij formularz online i zgłoś się do nas.

Oceń
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Zostaw komentarz

Call Now Button