Szkolenia gastronomiczne

Kurs sommeliera

kurs sommeliera

Kurs sommeliera jest organizowany w każdym województwie. Dowiedz się kiedy i przez kogo w stolicy Twojego województwa jest organizowany kurs sommelierski, ile kosztuje i czego się na nim nauczysz.

Wybierz miasto w którym chciałbyś odbyć kurs, zarezerwuj termin i wypełnił formularz zapisów na dole strony. Za pomocą formularza możesz również zadać pytanie.

Opis kursu sommeliera

Na kursie sommelierskim większość czasu poświęca się na zaznajomienie z zapachem i smakiem wina. Z wiedzy teoretycznej poznasz gatunki win, ich historię i rejony występowania. Kursy sommelierskie są pouczające i przydatne.

Kurs sommeliera prowadzą specjaliści z dużym doświadczeniem, zwycięzcy konkursów i mistrzowie sommelierów. Wiedza i umiejętności wyniesione z kursu sommeliera przydadzą Ci się w pracy w restauracji a także podczas prywatnych doświadczeń z testowaniem win.

Dla kogo kurs sommeliera

Kurs sommeliera jest przeznaczony przede wszystkim dla osób pracujących w gastronomii: dla managerów lokalu, kelnerów chcących podnieść swoje kwalifikacje i wiedzę a także dla osób, które chcą zostać profesjonalnymi sommelierami.

Kursy są prowadzone w małych grupach, aby każdy miał możliwość dokładnego zbadania tematu i zdobycia umiejętności.

Czego nauczysz się na kurskie sommeliera

  • nomenklatury win – nazywać i rozróżniać aromaty i smaki,
  • oceniać i opisywać podstawowe style win,
  • dobierać wino do dania,
  • teorii o najważniejszych regionach w których produkuje się wino,
  • jak podawać wino.

KURS SOMMELIERA JEST OBECNIE ZAWIESZONY

Oceń
[Głosów: 0 Ocena: 0]
Call Now Button