Aktualności gastronomiczne

Oczekujesz wysokiej ergonomii użytkowania i niezawodności? Sprawdź, kryteria wyboru piekarnika do zabudowy

kryteria wyboru piekarnika do zabudowy

Piekarniki w zabudowie to obecnie jeden z najchętniej wybieranych sprzętów AGD. Jednak nie każdy wie, czym, oprócz designu, należy się kierować podczas wybierania wyposażenia kuchennego. Oto najważniejsze kryteria, które trzeba wziąć pod uwagę, aby dokonać mądrego zakupu na lata.

Dlaczego warto rozważyć piekarnik do zabudowy?

Zacznijmy od zastanowienia się nad tym, czy piekarnik do zabudowy jest rozwiązaniem praktycznym i wartym wdrożenia. Nie ulega wątpliwości, że umieszczony na wysokości sprzęt AGD prezentuje się designersko, ale czy jest funkcjonalny? Użytkownicy zwracają uwagą na dużą oszczędność miejsca – umieszczając piekarnik w słupku zyskują dodatkowy blat do przygotowywania posiłków. Jednocześnie nie narzekają na ograniczony wybór, bo musisz wiedzieć, że wśród piekarników zabudowanych różnorodność jest tak samo duża, jak w przypadku modeli wolnostojących.

Piekarniki elektryczne https://iguanasklep.pl/producenci/smeg-3/piekarniki-elektryczne, gazowe, z mikrofalą? Jest w czym wybierać, dlatego zakupy warto rozpocząć od ustalenia interesujących Cię parametrów. Te bezpośrednio wiążą się z ceną urządzenia.

Miejsce instalacji piekarnika

Piekarniki w zabudowie mogą być umieszczane w słupkach, wieszane na ścianach albo znajdować się pod blatem w jednym ciągu z szafkami. Już na samym początku ustal lokalizację sprzętu AGD, aby na etapie projektowania i wykonywania instalacji w miejscu docelowym znalazły się przyłącza gazu lub gniazdko elektryczne.

Dopasuj napięcie do piekarnika

To kolejny ważny aspekt wart rozważenia przy zakupie piekarnika do zabudowy. Jeżeli decydujesz się na najpopularniejszy model wymagający napięcia 400-woltowego to będziesz musiał podłączyć go do trójfazowego licznika. Jeżeli go nie posiadasz, po prostu wybierz inny model piekarnika. Na rynku nie brakuje wersji z napięciem 230 V o niższych wymaganiach względem zasilania. Kompatybilność tych dwóch elementów jest kluczowa dla bezpiecznego i wydajnego korzystania ze sprzętu kuchennego.

piekarnik do zabudowy

piekarnik do zabudowy

Funkcje na wyposażeniu

Współczesne piekarniki mają niesamowicie wiele funkcji, często znacznie bardziej rozbudowanych niż modele sprzed lat. Możesz ustawić w nich nie tylko sposób czy temperaturę grzania, ale też wybrać gotowanie na parze, skorzystać z pyrolizy, zablokować drzwiczki przed dziećmi. Oczywiście dodatkowe udogodnienia takie jak dotykowy panel sterowania czy większa komora (nawet 90 litrów) to wyższy koszt zakupu. Dobrze zastanów się, czy faktycznie ich potrzebujesz.

Oceń
[Głosów: 1 Ocena: 5]
Call Now Button