Aktualności gastronomiczne

Kiedy zwykła chemia i środki czystości to za mało?

chemia i środki czystości
Czystość to pojęcie względne. Nie ulega jednak wątpliwości, iż są miejsca, gdzie ściśle wiąże się ona z ochroną przed niebezpiecznymi bakteriami mogącymi powodować choroby. Z tego względu zachowanie czystości wymaga użycia odpowiednich środków, które pozwolą szybko uporać się z różnymi zabrudzeniami.

Takimi miejscami są na przykład biura lub hotele, gdzie każdego dnia przewija się mnóstwo osób, co generuje potrzebę szczególnego zadbania o higienę i czystość. Jakie środki czystości będą potrzebne? Dlaczego chemia profesjonalna przewyższa standardowe detergenty dostępne w drogeriach i sklepach?

Chemia profesjonalna, kontra tradycyjne środki czystości

Zwykle w naszych domach nie stosujemy profesjonalnej chemii, ponieważ sprzątamy na tyle często i dokładnie, że z codziennymi zabrudzeniami radzą sobie także tradycyjne środki. Jak jednak wspomnieliśmy na wstępie, są miejsca, gdzie ich działanie może okazać się za słabe. Placówki, takie jak biura czy hotele, powinny być czyste i wolne od bakterii, jednak bywa to trudne do uzyskania, gdyż powierzchnie do wyczyszczenia są zwykle znacznie większe, są one też znacznie bardziej eksploatowane niż mieszkania prywatne.

W takiej sytuacji na pomoc przychodzi chemia profesjonalna. Specjalistyczne środki chemiczne do sprzątania to silnie skoncentrowane preparaty, które świetnie radzą sobie z uporczywym brudem, plamami trudnymi do usunięcia lub też z zabrudzeniami wynikającymi z częstego użytkowania danych pomieszczeń. Profesjonalna chemia ma też działanie odkażające, pozwala więc zadbać o higienę na najwyższym poziomie.

Zastosowanie specjalnej chemii w przypadku na przykład pokoi hotelowych pozwala uzyskać najwyższy poziom czystości, zwłaszcza w łazienkach, w których musi być ona wręcz nienaganna. Z uwagi na to, iż każdego dnia korzystają z nich różni ludzie, zachowanie czystości jest bardzo istotne. Świadczy to też o renomie hotelu. Dołączając do tego profesjonalny sprzęt ułatwiający szybkie i dokładne sprzątanie, znacznie usprawniamy dbanie o czystość nawet na dużej powierzchni. Podobnie praca w biurze wiąże się z powstawaniem rożnych zabrudzeń i rozprzestrzeniania bakterii na sprzętach, biurkach czy korytarzach. Tutaj również sprawdzi się profesjonalna chemia, która łatwo i skutecznie usunie trudne zabrudzenia czy głęboko wtarty brud.

Chemia profesjonalna

Kiedy zwykła chemia i środki czystości to za mało

Chemia hotelowa

Sklep internetowy dabex.net.pl oferuje szeroki asortyment środków czyszczących zarówno do podstawowego sprzątania, dezynfekcji, jak i konserwacji i doczyszczania powierzchni. Są one bardzo potrzebne w hotelach. Bogata gama produktów do czyszczenia różnych powierzchni i zabrudzeń pozwoli we właściwy sposób dbać o pokoje hotelowe, ich czystość i higienę. Na przykład do kompleksowego czyszczenia sanitariatów polecamy płyn Patronal Classic (https://dabex.net.pl/produkt/patronal/).

To intensywnie czyszczący płyn do mycia sanitariatów o świeżym zapachu utrzymującym się przez długi czas. Skutecznie usuwa osady wapienne i pozostawia warstwę ochronną na czyszczonych powierzchniach. Można nim z powodzeniem czyścić ceramiczne umywalki, muszle WC, pisuary ceramiczne, porcelanowe i ze stali szlachetnej. Dodatkowo oferujemy specjalne wózki serwisowe i wózki na pościel dla hoteli. Wózki serwisowe są bardzo ergonomiczne, umożliwiają sprawne przewożenie środków czystości i kompleksową obsługę hotelową.

Sprzątanie biur

Pracodawca jest zobowiązany zapewnić swoim pracownikom czyste i higieniczne miejsce pracy. Jak więc dbać o porządek w miejscu, gdzie każdego dnia przewija się mnóstwo osób? Wydajne sprzątanie biur powinno zabierać jak najmniej czasu i środków. Dlatego tak istotny jest dobór specjalistycznej chemii oraz urządzeń sprzątających, które pozwolą każdego dnia dbać o czystość każdego pokoju czy korytarzy w biurze.

Sklep internetowy dabex.net.pl w swojej ofercie posiada specjalne środki, ale i sprzęty sprzątające ułatwiające na przykład dbanie o czystość podłóg na dużej przestrzeni. W ich ofercie znajdziemy między innymi odkurzacze, zamiatarki, maszyny myjące, a także specjalną chemię do mycia bieżącego, gruntownego, przemysł owego czy z pielęgnacją. Polecamy na przykład uniwersalny płyn do mycia Keradet-Konzentrat (https://dabex.net.pl/produkt/keradet-konzentrat/). To środek myjący na bazie alkoholu, posiada przyjemny zapach i nie zostawia smug, dzięki czemu sprawdza się do mycia powierzchni z połyskiem. Można go stosować do wszystkich wodoodpornych powierzchni, przedmiotów i wykładzin podłogowych, a także podłóg zabezpieczonych ochronną powłoką.

Zachęcamy do zajrzenia na naszą stronę www.dabex.net.pl i zapoznania się z bogatą ofertą profesjonalnych środków i sprzętów do kompleksowego sprzątania różnych powierzchni i pomieszczeń.

Oceń
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Zostaw komentarz

Call Now Button