Aktualności gastronomiczne

Jak urządzić ogródek w restauracji?

jak urzadzic ogrodek w restauracji

Wiosna i lato to czas, gdy goście wychodzą do restauracyjnego ogródka, by na świeżym powietrzu delektować się posiłkiem. Prawidłowo urządzony ogródek nie tylko zapewnia miejsce do zjedzenia, ale również do wypoczynku, bądź pracy. Jak urządzić ogródek w restauracji, by był funkcjonalny i cieszył oko?

Zapewnij prywatność

Ustawienie stolików zbyt blisko siebie, lub postawienie ław to niezbyt dobry pomysł. Goście mogą poczuć się niezręcznie. Nikt nie lubi jak ktoś obok zagląda do nieswojego talerza, lub gdy nie można swobodnie porozmawiać, bo czuje się na sobie wzrok innych. Przecież do restauracji nie chodzi się tylko zjeść!

Nawet niewielką przestrzeń ogródka można urządzić w taki sposób, żeby zapewnić gościom prywatność. Dobrym pomysłem będą np. kosze plażowe, które pozwolą na swobodną rozmowę gości, nawet gdy będą dość gęsto postawione. Do kupienia tutaj.

Dobrze sprawdzą się także klasyczne parawany ogrodowe, np z bambusa, które pomimo że chronią przed ciekawskimi oczami zapewniają także cyrkulację powietrza, nie tworząc “sauny”. Do kupienia tutaj.

Chroń przed słońcem

Słońce potrafi być uciążliwe, szczególnie latem. Choć większość z nas lubi wygrzać się na słońcu oczekiwanie na posiłek w letnie południe może być nieprzyjemne bez odrobiny cienia.

Aby zapewnić swoim gościom komfort nawet w najcieplejsze dni zaopatrz się w parasole ogrodowe. Potraktuj parasol jako część Twojej ogrodowej stylizacji i nie bazuj tylko na parasolach z koncernów piwowarskich. Do kupienia tutaj.

Gdy masz taką możliwość możesz zastosować np. biały materiał zawieszony nad ogródkiem, zaczepiony między innymi o dach lokalu. Stworzy to niebanalny, marynarski, lekki wygląd.

Zdarza się, że taki parasol potrafi załatwić firma, od której kupujesz napoje.

Zadbaj o najmłodszych

Dzieci uwielbiają świeże powietrze, szczególnie gdy mają miejsce do zabawy. Jeśli Twoja restauracja zaprasza do siebie rodziny z dziećmi warto w ogródku stworzyć coś tylko dla najmłodszych. Skorzystają na tym nie tylko dzieci, ale również ich rodzice, którzy będą mogli w czasie zabawy swoich pociech spokojnie porozmawiać. Skorzystasz również i Ty, częstszymi odwiedzinami.

Huśtawki to dobry pomysł, szczególnie gdy zadbasz również o siedzenie dla najmłodszych. Do wyboru tutaj.

Dzieci będą wniebowzięte, gdy obok huśtawki postawisz piaskownicę z akcesoriami.

Na przykład taką, którą zamkniesz i ochronisz piasek przed nieczystościami: zobacz

Prawdziwą frajdę sprawi dzieciakom domek, w którym będą mogły się schować przed słońcem i dobrze bawić. Do kupienia tutaj.

Zadbaj o nastrój

Nastrój to coś, co przyciągnie do ciebie gości przede wszystkim po zmroku. Wykorzystaj do tego girlandy świetlne i masę poduszek. Niech w Twoim ogródku nie zabraknie kwiatów i krzewów, lub chociaż świeżych kwiatów na stolikach. Posadź w podwieszanych doniczkach maciejkę, która intensywnie pachnie po zmroku. Wieczorem świetnie nadadzą się też świece i lampiony. Zaangażuj wszystkie zmysły gościa, by chętnie wrócił do Ciebie jeszcze nie jeden raz.

Kilka elementów wystroju do kupienia tutaj:

Oceń
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Zostaw komentarz

komentarz

Call Now Button