Aktualności gastronomiczne

Jak otworzyć sklep internetowy z wyposażeniem gastronomicznym?

Działasz w branży gastronomicznej i zastanawiasz się jak dotrzeć do nowych klientów? Poszerz swoje kanały sprzedaży poprzez otwarcie sklepu internetowego.

Na rynku jest wiele rozwiązań umożliwiających założenie e-biznesu, jednak specjaliści z platformy Sky-Shop.pl polecają początkującemu e-przedsiębiorcy założenie sklepu internetowego na abonament. Poznaj korzystne rozwiązanie dla branży gastronomicznej i powiększ swoje zyski!

1. Dlaczego warto założyć sklep internetowy?

Zgodnie z najnowszym raportem „E-commerce w Polsce 2016. Gemius dla e-Commerce Polska”, 48 % Internautów robiło kiedyś zakupy w sieci. Wraz z rozwojem nowych technologii oraz zwiększeniem świadomości konsumentów, wskaźnik ten będzie wzrastać. Już dzisiaj odbiorcy doceniają wygodę zakupów online oraz korzystne ceny produktów w Internecie. Pozytywne prognozy dla rynku e-commerce w Polsce są szansą dla przedsiębiorców na przeniesienie swojego biznesu do Internetu. Teza ta dotyczy także branży gastronomicznej, w której obecnie konkurencja online nie jest tak rozwinięta jak w innych dziedzinach, przykładowo w odzieży. Jeśli posiadasz restaurację lub stacjonarny salon z wyposażeniem gastronomicznym, powinieneś wykorzystać moment i otworzyć branżowy sklep internetowy. Dzięki temu poszerzysz swoje kanały sprzedaży i wykreujesz pozytywny wizerunek firmy. Jak najlepiej otworzyć e-biznes? Optymalnym rozwiązaniem jest założenie sklepu internetowego na abonament czyli działanie w modelu SaaS.

2. Jak wygląda prowadzenie sklepu internetowego na abonament?

Decydując się na model SaaS, otrzymujesz pełne narzędzie do sprzedaży, działające na serwerach usługodawcy. Możesz zintegrować swój sklep z niezbędnymi systemami oraz wykreować grafikę dostosowaną do Twoich potrzeb. Ponadto w zamian za płatność abonamentu specjaliści zajmują się hostingiem, bezpieczeństwem, aktualizacjami oprogramowania oraz jego rozwojem. Możliwość płacenia miesięcznej raty minimalizuje barierę wejścia na rynek. Nie musisz od razu inwestować sporej gotówki w postawienie sklepu, a stopniowo rozwijać witrynę. Korzystny jest również dla Ciebie krótki czas konfiguracji – możesz przygotować sklep do sprzedaży nawet w ciągu dwóch tygodni. Dzięki temu szybciej wejdziesz na internetowy rynek i otworzysz się na nowych klientów. Prowadzenie sklepu internetowego wymaga sporego nakładu pracy, ale w modelu SaaS nie musisz martwić się o sprawy techniczne, tylko zajmujesz się handlem. Jakie oprogramowanie na abonament wybrać? Decyzja zależy od indywidualnych potrzeb odbiorcy, jednak ciekawą propozycję dla branży gastronomicznej ma platforma sklepowa Sky-Shop.pl.

3. Dlaczego Sky-Shop.pl?

Nasze oprogramowanie powstało z myślą o użytkownikach, nawet tych początkujących. Dlatego bez problemy skonfigurujesz swój sklep internetowy w panelu administracyjnym. Pomoże Ci w tym rozbudowany system pomocy oraz nasi konsultanci, dostępni na live chacie, infolinii i mailu. Intuicyjny jest również system kreacji oprawy wizualnej witryny. Wybierasz szablon graficzny sklepu internetowego, dostosowujący się do urządzeń mobilnych, a za pomocą webmasterskiego edytora dopasowujesz go do swoich potrzeb. Nasze skórki idealnie nadają się dla branży gastronomicznej. Sklep internetowy Gastro Profit, działający na oprogramowaniu Sky-Shop.pl, zdecydował się na szablon Uniwersal RWD. Zobacz efekty pracy sklepu z wyposażeniem gastronomii.

sklep gastronomiczny

przykładowa strona sklepu gastronomicznego

Doskonale wiemy, że prowadzenie sklepu internetowego opiera się także na logistyce sprzedaży. Dlatego przygotowaliśmy wiele integracji w cenie abonamentu. Możesz połączyć swój sklep z kurierami, systemami płatności czy systemami księgowo – magazynowymi. Ponadto Sky-Shop.pl umożliwia Ci handel na Allegro czy pojawienie się w porównywarkach cen i opinii. Twój sklep internetowy będzie także dysponował niezbędnymi narzędziami promocji. Jednak żaden biznes w sieci nie będzie prężnie sprzedawał, jeśli w swojej ofercie nie będzie posiadał interesujących produktów. Zdajemy sobie sprawę, jak ciężko znaleźć odpowiedniego dostawcę z branży gastronomicznej. Dlatego specjalnie dla Ciebie dodaliśmy do naszego moduły integracji z hurtowniami, znanych i cenionych dostawców z branży gastronomicznej, na przykład Hendi czy Stalgast. Pełną listę integracji Sky-Shop.pl z hurtowniami z branży gastronomicznej możesz zobaczyć TUTAJ.

Podsumowanie

Zgodnie z najnowszymi badaniami oraz prognozami dla rynku e-commerce w Polsce, to świetny moment na otworzenie sklepu internetowego z wyposażeniem gastronomicznym. Optymalnym rozwiązaniem dla początkującego e-przedsiębiorcy jest działanie w modelu SaaS i sprowadzenie produktów z hurtowni, co jest możliwe na platformie sklepowej Sky-Shop.pl. Zaufaj naszemu siedmioletniemu doświadczeniu w branży i otwórz gotowy sklep internetowy. Nasze oprogramowanie spełni Twoje oczekiwania i przyczyni się do Twojego sukcesu! Sprawdź sam i testuj Sky-Shop.pl nawet przez 45 dni za darmo!

Jak otworzyć sklep gastronomiczny

Oceń
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Zostaw komentarz

Call Now Button