Aktualności gastronomiczne

Jak nie zwalniać kelnerów z restauracji

Jedna z restauracji w USA wpadła w finansowe tarapaty i postanowiła pożegnać się z 13-stoma kelnerami.Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie forma rozwiązania stosunku pracy. Manager restauracji Lilly’s on the lake wysłał pracownikom sms-a, w którym pisze o konieczności zwolnienia załogi:

Witajcie, jak wiecie restauracja przechodzi zmiany i zmierza w nowym kierunku, dlatego zdecydowaliśmy, by unowocześniać się bez was. Doceniamy możliwość wspólnej pracy i trud, jaki włożyliście w wykonywanie obowiązków. Nie krępujcie się zgłaszać po referencje. Niestety, nie byliśmy w stanie zadzwonić i porozmawiać z każdym z Was, ale mamy nadzieję, że zrozumiecie podjętą przez nas decyzję. Życzymy Wam wszystkiego dobrego w przyszłości. Manager Zespołu

Jeden ze zwolnionych kelnerów postanowił podzielić się sms-em z mediami i tak informacja rozeszła się po całych Stanach i trafiła nawet do Polski.

Manager tłumaczył się potem z tej formy komunikacji mówiąc, że załoga była uparta i… nie chciała dopuścić myśli o zwolnieniu, robiąc “sceny przy klientach”.

(opposingviews.com)

Oceń
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Zostaw komentarz

Call Now Button