Aktualności gastronomiczne

Ile kosztuje projekt technologiczny kuchni?

projekty technologiczne

Projekt technologiczny kuchni jest mile widziany przez Sanepid. Wykonuje się go przede wszystkim dla kuchni w restauracjach, kawiarniach i pubach. Projekty technologiczne są potrzebne także dla sklepów spożywczych czy działalności typu MOL.

Pytanie o cenę projektu technologicznego to najczęstsze pytanie, od którego jest rozpoczynany temat. Nic dziwnego, gdyż nie jest to usługa prosta a co za tym idzie tania. Wykonanie profesjonalnego projektu technologicznego wymaga znajomości branży gastronomicznej, przepisów oraz doświadczenia.

Co to jest projekt technologiczny?

Projekt technologiczny to mówiąc prostym językiem: koncepcja określenia najlepszego układu pomieszczeń w lokalu wraz z ułożeniem wyposażenia w tychże pomieszczeniach. Aby projekt technologiczny był funkcjonalny i pomagał w pracy, konieczna jest konsultacja wykonawcy z właścicielem i przede wszystkim wiedza na temat działania lokali gastronomicznych.

Ile kosztuje projekt technologiczny?

Cena jest uzależniona od metrażu, profilu działalności i samego wykonawcy. Projekt technologiczny lokalu gastronomicznego to wydatek od 700 do ponad 5000 złotych. Przeważnie, średniej wielkości lokat to koszt od 2500 złotych. Niekiedy koszty wykonania podaje się w cenie za metr kwadratowy, tutaj jest to z reguły ok. 50-100zł/m2. Przy czym mowa o powierzchni kuchni, a nie całego lokalu. Im prostszy sposób produkcji, tym tańszy będzie projekt. Restauracja dwu- lub trzykondygnacyjna z windą gastronomiczną na pewno będzie droższa w wycenie, niż parterowa kawiarnia z zapleczem.

nest bank kredyt dla firmy

Do ceny projektu technologicznego dochodzi koszt rzeczoznawcy ds. sanitarno-higienicznych, który musi pod projektem złożyć swój podpis. Rzeczoznawca to specjalista, który uzyskał od Sanepidu zezwolenie na sprawdzenie i uzgodnienie projektu, biorąc pod uwagę wymagania higieniczne i sanitarne.

Szukasz projektanta kuchni? Wypełnij formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Twoje miasto

  Opisz w czym potrzebujesz wsparcia

  Adres email

  Nr telefonu

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji pomocy w ramach powyższego zapytania, zgodnie z Polityką Prywatności. Wiem, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać.

  Chcę otrzymywać newsletter z artykułami pomocnymi dla branży gastronomicznej

  Oceń
  [Głosów: 0 Ocena: 0]
  Call Now Button