Aktualności gastronomiczne

Gdzie wyjść na jedzenie ze znajomymi? Zobacz nasze propozycje

Gdzie wyjść na jedzenie ze znajomymi?

Planujesz spotkanie w gronie znajomych? Zamiast kolejny raz siedzieć w domu, wyjdźcie w miasto. W centrum działa wiele lokali gastronomicznych, w których zamówicie smaczne dania w atrakcyjnej cenie. Gdzie najlepiej się udać? Oto kilka propozycji, które zawsze się sprawdzą.

Pizzeria, pierogarnia, a może bar typu chińczyk? Tak naprawdę możliwości jest wiele, a wybór sprowadza się przede wszystkim do Waszych smakowych preferencji. Czasami jednak warto odejść od schematów i tych samych wyborów na rzecz kulinarnych eksperymentów.

Uniwersalna pizzeria

Pizzeria to dobre miejsce na spotkanie ze znajomymi z kilku powodów. Po pierwsze jest to lokal serwujący przede wszystkim pizzę – uniwersalne danie, które smakuje każdemu z uwagi na mnogość dodatków do wyboru. Po drugie – poza pizzą można zamówić wiele innych potraw, np. włoskie pasty, sałatki, a nawet meksykańskie tortille. Po trzecie – oferowane w pizzerii dania są dość tanie, dzięki czemu saldo na koncie zbliżające się do zera nie będzie przeszkodą.

Pierogarnia – na spotkanie w porze obiadowej

Pierogarnia to lokal, który – ze względu na rodzaj serwowanych dań – sprawdzi się przede wszystkim na spotkanie w porze obiadowej.

Atutem takiego lokalu jest szeroki wybór pierogów. Dostępne są bowiem nie tylko w klasycznym wydaniu, ale również w wersjach dosyć oryginalnych oraz podawanych… na słodko. Dodatkową zaletą jest możliwość najedzenia się do syta – nawet w przypadku osób, które mają dość ograniczony budżet. Porcja pierogów (8-12 sztuk) kosztuje średnio kilkanaście złotych.

„Suszarnia” – dla ceniących oryginalne smaki

Sushi, w przeciwieństwie do pizzy czy klasycznych pierogów, jest dość specyficznym daniem. Niemniej jednak warto zorganizować tam spotkanie ze znajomymi – szczególnie tymi osobami, które lubią kulinarne eksperymenty smakowe.

Atutem lokali serwujących sushi jest przede wszystkim szeroki wybór zestawów, dzięki czemu można je dopasować do swoich smakowych preferencji. Minusem jest cena, aczkolwiek od czasu do czasu można pozwolić sobie na takie kulinarne szaleństwo.

Burgery – na spotkanie w amerykańskim stylu

Jeżeli planujesz spotkanie, znajomych możesz zaprosić również do burgerowni. To modne w ostatnim czasie lokale serwujące smaczne dania – burgery, które mają niewiele wspólnego z fastfoodowymi hamburgerami.

Nie macie ochoty na wyjście w miasto? A może wszystkie stoliki w wybranym lokalu są zarezerwowane? Wcale nie musicie rezygnować ze smacznego jedzenia, ponieważ z łatwością zamówicie je online – może to być np. pizzeria, burgerownia, pierogarnia, naleśnikarnia czy restauracja indyjska. Wystarczy skorzystać z pośrednictwa serwisu gastronomicznego, podając swoją lokalizację i wybierając konkretne pozycje z menu. Potem nie pozostaje już nic innego, jak tylko czekać na dostawcę. W ciągu kilkudziesięciu minut dostarczy on świeże, aromatyczne i smaczne jedzenie. Jedzenie, które uświetni każde spotkanie.

Oceń
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Zostaw komentarz

komentarz

Call Now Button