Finansowanie

 • This topic has 4 replies, 3 voices, and was last updated No Replies by Anja.
Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • #1664
  Anja
  Użytkownik

  Witam, wiecie już, że plany są otwarcie kawiarni, nie małej, bo powierzchnia to ok 150m2.

  Pytanie moje brzmi: Czy ktoś z Was może podzielić się doświadczeniem, jeżeli chodzi o pierwsze miesiące funkcjonowania finansowego takiego miejsca?
  Słyszałam już dwie opinie:
  – pierwsze miesiące zawsze przynoszą zyski, bo przychodzą ciekawscy ludzie, którzy poznają miejsce, dopiero po ok 2-3 miesiącach można weryfikować, jak zobaczymy, czy ci sami ludzie wrócą.
  – przez pierwsze miesiące zawsze trzeba dokładać do interesu.

  Dodam tylko gwoli informacji, że nie mamy kosztu związanego z wynajmem lokalu.

  Z góry dziękuję.

  #1720
  Karol
  Użytkownik

  Pewnie ile osób tyle doświadczeń. Ja prowadzę budkę z fast foodem ale mam w takim miejscu że ruch jest cały czas i w dodatku w miejscu przechodnim. W jakim miejscu otwierasz kawiarnię w centrum, w galerii?

  #1724
  Anja
  Użytkownik

  dziękuję za odpowiedź.

  Kawiarnia nie jest w centrum, powiem więcej, do centrum jest kilka km, jest to miejsce rekreacyjne, w lato jest tam sporo osób w drodze na pobliski basen, zimą nieco gorzej, ale teraz tez otworzyli lodowisko, wiec jest na kim pracować.

  #1861
  Luk
  Klucznik

  Cześć Anja, a jak z konkurencją w tym miejscu?
  Pomysł wydaje się chwytliwy. Jeśli będziesz miała dobrej jakości lody na gałki, to opierając się na deserach, sprzedaży lodów i kawy z ekspresu możesz odnieść sukces w okresie letnim. Jeśli pójdzie „fama” po okolicy że masz najlepsze lody, to kolejki będą jak za komuny 😉

  I pamiętaj - nigdy się nie poddawaj.
  #1870
  Anja
  Użytkownik

  w tamtym miejscu nie ma żadnegj konkurencji. Jest to rodzaj duzego parku,z hotelem, który jednak kawiarni nie prowadzi (oprócz standardowej restauracji), i do tego obiekty (basen, lodowisko, boisko plażowe) rekreacyjne.

  Tchnąłeś we mnie nadzieje 🙂

  Czy możęsz wypowiedzieć się w temacie kosztów? Czy w pierwszych miesiącach mam spodziewać się dokładania, czy raczej górki finansowej?

  pozdrawiam

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
Call Now Button