Wyposażenie kuchni w przedszkolu

Wyposażenie kuchni w przedszkolu – sprzęty, urządzenia i meble do kuchni w przedszkolu, niezbędne do otwarcia i funkcjonowania przedszkola.

Gotowanie posiłków w przedszkolu może przebiegać bardzo sprawnie jedynie w sytuacji, gdy wybrane zostaną najlepszej jakości meble gastronomiczne. Dobrze wyposażona kuchnia zagwarantuje wszystko co niezbędne do sprawnego przygotowywania smacznych dań dla najmłodszych. Już na etapie projektowania samego pomieszczenia warto skupić się na rozkładzie wszystkich urządzeń. Musi być zagwarantowany wygodny dostęp do nich, aby móc faktycznie komfortowo z nich korzystać i być szczęśliwym z postawienia na najlepsze oferty i rozwiązania, które będą proponowane przez renomowane przedsiębiorstwa, które działają na rynku od długiego czasu. Prezentujemy o czym w szczególności należy pamiętać w przedszkolnej kuchni. Dzięki naszym poradom gotowanie dla dzieci uczynisz bardzo wygodnym i sprawnym.

Podział kuchni

Dla spełnienia wymogów sanitarno-epidemiologicznych warto przeprowadzić podział kuchni na dwie części. Wydzielenie części brudnej i czystej będzie spełniało wymogi sanepidu, a przy tym pozwoli na utrzymanie porządku. W części brudnej należy umieścić zlew i zmywarkę do zmywania naczyń oraz blat do obróbki warzyw. Część czysta powinna natomiast służyć jedynie do mycia owoców i przygotowywania obiadów z już przygotowanych wcześniej produktów. Tutaj właśnie powinna znaleźć się kuchnia, która pozwoli na podgrzewanie produktów i przygotowywanie smacznych posiłków dla najmłodszych osób.

Kuchnie gastronomiczne i piece konwekcyjne

Kolejne bardzo ważne elementy wyposażenia kuchni gastronomicznej to sprzęt do gotowania. Tutaj wybór może paść na kuchnie gastronomiczne lub piece konwekcyjne. Kuchnie są bardziej uniwersalne i pozwalają na wygodniejsze przygotowanie wielu zróżnicowanych potraw. Pozwolą na przygotowanie zup, sosów, naleśników, deserów i dań głównych. Stanowią w związku z tym najlepszy wybór i żadna kuchnia przedszkolna nie może obyć się bez takich urządzeń.

Okap gastronomiczny

Równie istotne są dobrej jakości okapy gastronomiczne umieszczone nad kuchnią. Opary powstające podczas gotowania prowadzą bowiem do znacznego podniesienia temperatury w pomieszczeniu, a zatem ich wchłanianie jest bardzo ważne. Rośnie w ten sposób komfort kucharzy, a przy tym nieprzyjemne zapachy nie wydostają się poza kuchnię.

Meble i blaty gastronomiczne

W kuchni przedszkolnej kluczowe są również blaty gastronomiczne. Powinny one znaleźć się zarówno w części brudnej, jak i czystej. Muszą przede wszystkim posiadać dużą przestrzeń, aby przygotowywanie składników było komfortowe. Blaty powinny umożliwiać pracę przy nich kilku osobom jednocześnie. Najlepiej sprawdzą się blaty wykonane ze stali nierdzewnej. Wykazują one wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne i działanie niekorzystnych warunków panujących w kuchni. Dobrze wybrane blaty będą w stanie służyć przez wiele lat i ich zniszczenie będzie praktycznie niemożliwe. Stanowią zatem inwestycję na wiele lat.

Równie ważne są odpowiednie meble gastronomiczne. Służą one jako miejsce do przechowywania produktów niezbędnych do gotowania. Szafki, półki i innego rodzaju meble są bardzo ważnymi elementami wyposażenia. Kupując takowe należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich wielkość. Duże szafki sprawdzą się bardzo dobrze i umożliwią zgromadzenie dużej ilości produktów do przygotowania posiłków dla wielu osób.

Frytownica

Kolejne urządzenie, które jest niezbędne to frytownica gastronomiczna. To właśnie w niej możliwe jest przygotowanie frytek, które następnie można sprzedawać oddzielnie lub połączyć z innymi daniami. Frytownica gastronomiczna jest sporych rozmiarów i dzięki temu pozwala na przyrządzenie dużej ilości frytek w krótkim czasie. Usprawni tym samym cały proces przygotowywania zamówień.

Frytownice dzielą się na elektryczne i gazowe, a każda z nich na jedno- lub dwukomorową. Te z kolei mogą się jeszcze różnić pod względem litrażu.

Wybierz i sprawdź:

Frytownice gazowe

frytownica gazowa4000 – 10000 zł

Sprawdź w sklepie

Frytownice elektryczne

frytownica elektryczna3000 – 8000 zł

Sprawdź w sklepie

Zapytaj o wycenę i poradę Zapytaj o wycenę i poradę

Szafa mroźnicze i chłodzące

Kuchnia nie może obyć się bez wysokiej jakości szaf chłodzących. To właśnie w nich przechowywane będą produkty wymagające przebywania w niskich temperaturach. Szafy chłodzące należy dopasować przede wszystkim pod względem ich pojemności. Odpowiedniej wielkości szafa będzie stanowiła świetny wybór. Wszystkie produkty niezbędne do przygotowywania obiadów będą przechowywane w odpowiednich do tego warunkach, co będzie dawało znakomite rezultaty.

Wybierz i sprawdź:

Zamrażarki skrzyniowe

zamrażarka skrzyniowa1000 – 4000 zł

Sprawdź w sklepie

Zapytaj o wycenę i poradę

Kuchenka mikrofalowa

Przydaje się na “czarną godzinę”. Najnowsze kuchenki mikrofalowe posiadają grill oraz konwekcję, a więc są to już urządzenia w pełni profesjonalne. Wybierz i sprawdź:

Kuchenki mikrofalowe

kuchenka mikrofalowa300 – 25000 zł

Sprawdź w sklepie

Zapytaj o wycenę i poradę

Warto zwrócić uwagę na wygodę kucharzy

Podczas urządzania kuchni w przedszkolu niezwykle istotne jest zwrócenie uwagi na jej urządzenie w taki sposób, aby korzystanie z niej było wygodne. Kucharze mający łatwy dostęp do wszystkich produktów do gotowania będą mogli bardzo sprawnie przyrządzać smaczne posiłki.

 

Oceń
[Głosów: 0 Ocena: 0]
Call Now Button