Aktualności gastronomiczne

Aplikacje dla restauracji, które pozwalają zarobić i nie marnować jedzenia

aplikacje dla restauracji

Wiele lokali gastronomicznych ma problem z marnowaniem żywności. Z pomocą przychodzą aplikacje dla restauracji, które stawiają na foodsharing.

Pisaliśmy już swego czasu o dwóch sposobach na niemarnowanie żywności w gastronomii:

Do tych stacjonarnych sposobów na walkę z marnowaniem jedzenia dochodzą aplikacje. Dla restauracji to prawdziwe wybawienie. Można działać ekologicznie, a na dodatek zarobić.

1. Too goog to go

Pierwszą z aplikacji jest Too good to go, którą opisywaliśmy już na łamach Managero.pl. Jest to aplikacja foodsharingowa, która jest najpopularniejsza na świecie. Dostępna także w Polsce. Działanie aplikacji polega na sprzedaży przez kawiarnie i restauracje tzw. “paczek niespodzianek”. Użytkownicy Too Good To Go kupują jedzenie, w zasadzie nie wiedząc, co znajduje się w środku. Stąd nazwa paczki niespodzianki.

Restauracja ma możliwość sprzedania tego, co zostało po danym dniu a jest nadal świeże. Ceny poszczególnych paczek są bardzo niskie, nawet 2-3 razy tańsze od ceny standardowej. Średnio za danie zapłacisz kilkanaście zł, a porcje są całkiem duże.

2. Foodsi

Foodsi jest polską wersją aplikacji Too Good To Go. Aplikacja pozwala restauratorom oferować do sprzedaży potrawy, które na następny dzień byłyby niezdane to spożycia. Ceny za takie potrawy są niższe o nawet 70% od cen w karcie. Nie mniej pozwala zarobić restauratorom, zamiast wyrzucać jedzenia do śmieci. Aplikacja ciągle się rozwija, dlatego warto wejść na początku drogi. Póki co większość przychodów stanowią klienci z większych miast, ale ciągle dochodzą mniejsze miejscowości.

3. OLIO

Kolejna aplikacja, z której mogą skorzystać lokale gastronomiczne to OLIO. Dzięki tej platformie można podzielić się żywnością, ale nie tylko. Z uwagi na szerszy asortyment, aplikacja kieruje w szersze grono odbiorców. Platforma działa wyłącznie w języku angielskim, w Polsce jej zasięg jest ograniczony, ale rozwija się. Jest intuicyjna i bardzo łatwa w obsłudze.

Powyższe przykłady pokazują, że nowa technologia może z powodzeniem działać na rzecz ochrony środowiska. Marnowanie jedzenia jest coraz mniejsze dzięki aplikacjom dla restauracji. Kibicujmy projektom typu foodshare i wspierajmy je, aby stały się powszechne.

Oceń
[Głosów: 1 Ocena: 5]

Zostaw komentarz

Call Now Button